Výzva: Firma s budoucností Zlínský kraj
Region

Zlínský kraj

Oblast

Povolání

Datum

30.6.2024-30.8.2024

TECHcoinů

10

Staň se krajským reportérem a v průběhu letních prázdnin se dívej pořádně kolem sebe.

Pokud tě baví natáčet krátká videa, reelsy nebo si to jen chceš vyzkoušet jaké to je natočit zajímavou reportáž, zapoj se do naší prázdninové výzvy Technikiády ve Zlínském kraji. Máš skvělou možnost za tuto reportáž získat TECHcoiny v naší letní hře a směnit je za hezké dárky z Krámku Technikiády, a také můžeš v této soutěži vyhrát. Ty nejzajímavější reportáže představíme veřejně a získají také ocenění, které její tvůrce převezme v září na slavnostním vyhlašování Soutěže Technikiáda – Zlínský kraj.

Přijmi výzvu a ukaž, co v tobě je.

Výzva – zadání:

Najdi ve Zlínském kraji firmu, o které si myslíš, že má potenciál být firmou budoucnosti. O které si myslíš, že bude v regionu i v době, kdy dostuduješ střední nebo vysokou školu. V krátké zpravodajské reportáži (videu) řekni proč si myslíš, že je to firma budoucnosti a čím je zajímavá nebo výjimečná. Můžeš se ve svém videu zaměřit na profesi spojenou s touto firmou, která by se ti líbila a rád bys ji v budoucnosti dělal. A neboj se být kreativní, reportáž je nejen o dnešku, ale i o budoucnosti a o té můžeš již nyní snít a mít svou vizi.
Natoč o tom svou videoreportáž v rozsahu max. 2 min.

Být reportérem je zajímavá, ale také náročná práce. Zjistíš, že to chce mít otevřené oči i mysl, vydat se do „terénu“ a také si udělat svůj plán i zvládnout moderní technologie k natáčení (stačí mobil, ale i ten toho pro tvou reportáž, aby byla skvělá, nabízí více než jen stisknout nahrávání).

Každá reportáž bude oceněná 10 TECHcoiny a 10 nejlepších v kraji budou naceněny bonusem 20 TECHcoinů navíc.

Reportáží můžeš poslat i několik – maximální počet na jednoho hráče je 5 reportáží, které budeme oceňovat TECHcoiny a hodnotit v naší soutěži.

Reportáž můžeš dělat sám, jako jednotlivec nebo jako skupina maximálně 3 hráčů (tvých kamarádů nebo sourozenců). Ve skupině musí být všichni žáky základní školy. TECHcoiny budou přiděleny všem ve skupině. Při skupinové reportáži si rozdělte role a dejte je do titulků reportáže.

Struktura videa (co by v něm nemělo chybět)

Představ název a kde můžeme danou firmu najít (kde se nachází)
Představ firmu, čím se zabývá, v jakém oboru podniká.
Řekni, čím Tě firma zaujala a proč si myslíš, že má daná firma budoucnost.
Představ sebe jako reportéra.

A v případně, že bys chtěl či chtěla i někdy v této firmě pracovat, jakou činnost bys tam rád dělal či dělala, která by se Ti líbila. Představ profesi budoucnosti.

Co ve videu nesmí chybět?

  1. Úvodní titulek – název reportáže
  2. Závěrečný titulek nebo sdělení – kdo reportáž dělal a v jaké roli(v případě skupinové práce)

Vlož pak videoreportáž do tohoto formuláře:

PAMATUJ – délka reportáže NEMÁ být delší než 2 minuty. Správný reportér si to pohlídá a dokáže za tuto dobu sdělit vše podstatné a zároveň zaujmout své diváky. Věříme, že ty to dokážeš taky.

Ty nejlepší reportéry, čeká na podzim výlet do Prahy a věřte, že se vám bude jeho program líbit.

Soutěž Technikiáda – Zlínský kraj se koná pod záštitou Ing. Radima Holiše, hejtmana Zlínského kraje.

Záštita