Výzva: Povolání a pracovní dovednosti dříve a dnes
Centrum praxí s.r.o.
Region

Celorepubliková

Oblast

Povolání

Datum

1.7.2023-31.8.2023

TECHcoinů

Technikiáda se věnuje odkrývání tajemství různých povolání i pracovních dovedností a můžeš s tím začít právě teď o prázdninách. Zapoj se do této prázdninové výzvy a získej své první TECHcoiny i mnoho zajímavých informací. TECHcoiny můžeš získat u této výzvy dvěma způsoby.

A) Způsob plnění této Prázdninové výzvy

Na svých prázdninových cestách a výletech po hradech, zámcích, muzeích, skanzenech, dílnách, stodolách, tradičních i netradičních objektech s prázdninovým programem hledej značku Technikiády a seznam se s informacemi, které budou zaměřené právě na téma povolání a pracovních dovednosti dříve a dnes.

Cílem této letní výzvy je:

 • vidět a navštívit, co nejvíce různých míst, kde budou představena různá povolání a pracovní dovednosti – získáš mnoho zajímavých informací a možná si i některé činnosti vyzkoušet (mnohá povolání z dřívějších dob dnes již neexistují);
 • načtením QR kódu na těchto registrovaných místech Technikiády získáš své první TECHcoiny do své karty v elektronické evidenci dovedností;
 • získáním, co nejvíce QR kódů, různých názvů povolání a pracovních dovedností si velmi rozšíříš své znalosti a také TECHcoiny navíc; svou vlastní aktivitou máš šanci získat výhru z Prázdninového měšce;
 • uděláš-li si z každé návštěvy fotku z toho, co se ti nejvíce líbilo a zaujalo, můžeš se nám i svým kamarádům na konci prázdnin pochlubit svou fotoknihou, věnovanou prázdninovému objevování různých „Povolání a pracovních dovednosti dříve a dnes“.

Jak postupovat, abys mohl začít tuto prázdninovou výzvu Technikiády hrát a plnit?

 1. Zaregistruj se do Technikiády na webových stránkách technikiada.cz  nebo načti QR KÓD Technikiády z plakátu v místě, kde už Technikiádu hrají. Registraci je potřeba udělat s pomocí jednoho z rodičů, a to ve dvou krocích (registrace není náročná):
  REGISTRACE RODIČE v prvním kroku (zákonného zástupce)
  přes účet rodiče PŘIDEJ SEBE (rodiče mohou přidat přes svůj účet i tvé další sourozence, kteří chodí do základní školy)
 2. Nemáš-li svůj vlastní email, nemusíš si kvůli Technikiádě zřizovat.  Při vyplňování registrace použij jako svůj registrační email do našeho systému tento formát mailu: jmeno.prijmeni@techcoin.cz. Toto není funkční email, ale v našem systému si tě s tímto emailem propojíme.
 3. Podívej se na našich stránkách technikiada.cz nebo na náš FB na místa, která jsou registrovaná jako partner této výzvy a naplánuj si své prázdninové putování s Technikiádou. Máš na to celé prázdniny. Taková místa se budou v průběhu prázdnin nově objevovat, proto se na tento seznam na našich stránkách občas o prázdninách podívej.
 4. Na těchto místech se při své návštěvě seznam s programem a úkoly, které jsou na těchto místech pro hráče Technikiády připraveny. Nezapomeňsi tam za splnění daného úkolu nebo zadání načíst QR kódy.
 5. Pokud nevíš, jak se načítá QR kód do tvé elektronické evidence dovedností, můžeš se podívat na instruktážní video.
 6. Nezapomeň si na každé takovém místě nebo při plnění úkolu udělat taky nějakou zajímavou fotku do své prázdninové fotoknihy„Povolání a pracovní dovednosti dříve a dnes“.

Nenajdeš-li ve svém okolí nebo na prázdninových cestách místa s označením výzvy Technikiáda, nevadí.
I tak můžeš tuto prázdninovou výzvu splnit.

B) Způsob plnění této Prázdninové výzvy

 1. Zaregistruj se do Technikiády (viz. výše bod. 1).
 2. Dívej se dobře kolem sebe a hledej místa, na kterých najdeš informace o povoláních a pracovních dovednostech minulosti i dnešní doby.
 3. Na takovém místě a při zkoušení takové pracovní dovednosti si udělej fotku s názvem Technikiáda. Můžeš tento název napsat na papír a vyfotit se s tímto názvem nebo název udělat až na hotové fotce před jejím odesláním k nám.
 4. Tuto fotografii i s názvem povolání nebo pracovní dovednosti, kterou jsi objevil nebo si vyzkoušel, nám přihlas registrací na této stránce (viz. níže). E-mailovou adresu uvedeš adresu rodiče, který tě registroval a která je vedena na tvé elektronické evidenci dovedností. Rodiče ti s plněním tohoto bodu rádi pomohou.
 5. Každé povolání nebo dovednost, kterou jsi získal se musí registrovat vždy zvlášť.
 6. My ti za každou novou dovednost nebo nově objevené povolání s touto fotografiípřipočteme 1 TECHcoin.
 7. Každé povolání nebo dovednost lze tímto způsobem načíst vždy jen jednou. Kdo nalezne tímto způsobem nejvíce různých povolání a odzkouší si co nejvíce dovedností, tem získá ocenění po prázdninách.

Na konci prázdnin budeš mít díky této výzvě a tvé chuti ji plnit:

 • mnoho zajímavých zážitků a informací o povoláních a pracovních dovednostech minulosti i dnešní doby,
 • mnoho herních bodů TECHcoinů – ti s největším počtem bodů získají zajímavé dárky, takže to můžeš být i ty,
 • budeš mít mnoho hezkých fotek z prázdnin, díky kterým si můžeš udělat svou prázdninovou fotoknihu na téma – „Povolání a pracovní dovednosti dříve a dnes“. Tuto knihu můžeš po prázdninách nejen ukázat svým kamarádům a spolužákům, ale můžeš nám ji poslat v elektronické podobě a ty nejzajímavější fotoknihy z této výzvy oceníme zajímavým dárkem.

Dárky těm nejaktivnějším z vás budeme předávat v rámci říjnové akce Technikiády, která se jmenuje T7 OPEN – Týden otevřených dílen a provozů. Budeme o tom včas informovat na našich stránkách www.technikiada.cz a e-mailovou pozvánkou.

Přejeme ti hodně zábavy a zážitků s prázdninovou výzvou Technikiády.

Záštita