Zapomenutá řemesla a Prázdninová výzva Technikiády na zámku Kačina v sobotu 29.7.2023

V sobotu 29. 7. 2023 se nejen můžete dozvědět o řemeslech, která se z našich pamětí vytrácejí jako jsou kočovný dráteník, brusič nožů, hrnčíř, semínkář, provazaník, kartářka a mnohé další, ale také si mnohé z nich v tematických dílničkách vyzkoušet. Navíc děti ve věku základní školy mají možnost na této akci získat herní TECHcoiny do Prázdninové výzvy Technikiády. 

Za každé objevené řemeslo na této akci získávají hráči Prázdninové výzvy Technikiády po 1 TECHcoinu a za vyzkoušení si dovedností v dílničkách případně složením tovaryšské zkoušky získají za každou 2 TECHcoiny. Celkem můžete v areálu zámku Kačina získat do hry 20 TECHcoinů. 

V rámci programu nebude chybět povídání se zámeckým zahradníkem o bylinkách a bylinkové zahrádce a setkání přadlen z různých koutů naší republiky. 

V zámeckých prostorách bude možné zhlédnout výstavu Řemesla našich předků, kterou zapůjčilo Muzeum romské kultury, státní příspěvková organizace.

Cena vstupného na akci je 50 Kč. Lze také zakoupit zvýhodněné vstupné za 150 Kč, které platí pro vstup na akci, do výstavního patra i suterénu. 

Akce probíhá v rámci oslav 200. výročí zahájení pobytu hraběcího rodu Chotků na Kačině.

Pošlete nám fotku, jak jste na zámku Kačina a této akci a získáte další TECHcoin za nominování tohoto zámku v rámci naší prázdninové výzvy Objevitelská cesta.

Užijte si super sobotu s Technikiádou a zapomenutými řemesly na zámku Kačina. 

https://www.nzm.cz/muzeum-ceskeho-venkova-zamek-kacina/kalendar-akci/zapomenuta-remesla
Partneři
Záštita