Jsem rodič


Jak se zapojit jako rodič

Jste rodičem žáka na Základní škole? 

Pokud ano, staňte se průvodcem a podporovatelem svého dítěte a pomozte mu objevit jeho dovednosti a talenty. Pomozte mu s jejich rozvojem a zároveň se společně aktivně zapojte do této hry. Ve dvou se to lépe táhne a je to vždy zábavnější. 

V rámci Technikiády je úloha rodiče velmi významná. Jak se této úlohy v této hře můžete zhostit? 

 1. Seznamte se s Technikiádou a přečtěte si pravidla hry.
 2. Zaregistrujte své dítě nebo své děti do elektronické evidence dovedností Technikiády (ELED). Máte-li jich tzv. školou povinných více, můžete je na svém rodičovském herním účtu zaregistrovat všechny.
 3. Registrace do hry bez souhlasu zástupce dítěte není platná. Registraci může také realizovat se souhlasem zákonného zástupce i pedagog žáka, vedoucí kroužku, aj., kteří tímto souhlasem prokazatelně disponují – vycházíme z nařízení GDPR).
 4. Registrace žáka je bezplatná a vy jako rodič se stáváte registrací správcem herních účtu svého dítěte/svých dětí. Následné registrace herních bodů za splnění aktivit si již budou moci realizovat děti samostatně.
 5. Registrace je jednoduchá, prostřednictvím webových stránek si vytvořte rodičovský účet, ke kterému přiřadíte účet dítěte/nebo účty více dětí – https://www.technikiada.cz/registrace-rodic/.
  Manuál – ukázka postupu, jak registrovat dítě naleznete zde.
 6. Společně se svým dítětem vyhledávejte aktivity, které může v rámci této hry plnit. Vaše dítě je aktivním hráčem Technikiády, je to jeho hra a ono je tvůrcem této hry. Hlavní aktivita by měla být na hráči hry a vy jako jeho průvodce jste jeho podpůrný tým. Hra je celoroční (školní rok vč. prázdnin), takže máte na plnění aktivit a získávání TECHcoinů spoustu času.
 7. Jednotlivé aktivity a možnosti hry budeme v průběhu celého ročníku doplňovat. Pokud uděláte svému dítěti REGISTRACI do Technikiády, budete o těchto aktivitách pravidelně informováni.
 8. Zjistěte si, zda je v Technikiádě registrovaná základní škola vašeho dítěte/vašich dětí. Pokud není, spojte se s pedagogy vašeho dítěte/vašich dětí a vedením ZŠ. Představte jim váš zájem o aktivní zapojení do Technikiády a vytvořte společný postup, který by měl vyústit v registraci vaší základní školy do Technikiády. Vaše kooperace bude velmi prospěšná nejen vašemu dítěti.
  Registrace základní školy je zdarma – více informací pro vedení ZŠ a její pedagogy v případě zájmu o Technikiádu naleznete ZDE.
 9. Vaše dítě může Technikiádu hrát i bez registrace jeho ZŠ, jen je pro něj výhodnější, pokud může získávat herní body TECHcoiny za aktivity plněné ve své škole.
  Vašimi spojenci v této hře mohou to být i vedoucí kroužků, různých dílen a akcí v místech, kde např. jezdíte na výlety. Máte-li takové ve svém okolí, napište nám o nich na náš e-mail: technikiada@technikiada.cz a my se s nimi spojíme se záměrem jejich aktivní zapojení do této hry. S toto vaší podporou bude Technikiáda zajímavější a atraktivnější – my váš regione neznáme, ale vy ano.

Proč je vaše spoluregistrace a podpora důležitá?

 • Zažít úspěch může každý i vaše dítě. Prožívat ho s vámi je pro vaše dítě velmi důležité. 
 • Zažít radost ze získávání a objevování nových dovedností rozvíjí seberealizační potenciál vašeho dítěte. Radujte se s ním a pomozte mu budovat zdravé sebevědomí tvůrce. 
 • Pomozte mu vyhledat nové výzvy a buďte u jejich zdolávání. Ne vše musí jít lehce, ale nové neznáme výzvy jsou pro děti důležité. Mít u toho po boku podporu a průvodce, kterým v této hře můžete být, je skvělé. 
 • Určitě v průběhu některých aktivit Technikiády objevíte mnohé nové i vy sami a možná, se i přiučíte něčemu novému. Můžete si zasoutěžit se svými dětmi. Jak se říká – „kdo si hraje, nezlobí“. Veďte si svou „Technikiádní kroniku“– osobní deník a dejte tam i vaše společné fotografie. Za pár let můžete společně vzpomínat na ty hezké, společně strávené chvíle u Technikiády a jejich výzev. 
 • Prostřednictvím Technikiády můžete pomoci svému dítěti nalézt jeho povolání budoucnosti. Svět a jeho potřeby se rychle mění, a to i v oblasti kariéry a pracovního uplatnění. Mnohé aktivity Technikiády mají za cíl ukázat žákům i rodičům jakým směrem:
  • se vyvíjí potřeby nejlepších zaměstnavatelů ČR i Evropy.,
  • se díky těmto potřebám vyvíjí následné vzdělávání v jednotlivých oborech po základní škole.

Umožněte svému dítěti rozvíjet jeho přirozené a získané dovednosti i v přípravě na jeho uplatnění v dospělosti. Zdravá seberealizace je cestou ke spokojenému a šťastnému životu. Staňte se průvodcem svého dítěte v Technikiádě.

Vítáme vás ve hře plné informací, dovedností a zábavy.

Registrace rodič – žák